CTiK

Switch to desktop Register Login

PASSION FITTNES - NOWY SEZON

Dział: To już było Napisane przez
AEROFIT wraca do Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i czwartki pierwsze zajęcia dla zainteresowanych tą formą zajęć są bezpłatne!!
Jeśli masz ochotę dołączyć zapraszamy!! Nie liczy się wiek, płeć ani poziom zaawansowania, najważniejsze są dobre chęci!!

PROPOZYCJE ZAJĘĆ TAKŻE DLA SENIORÓW

Dział: To już było Napisane przez
Trwa nabór na zajęcia dla seniorów z Gminy Ścinawa, w tym poście publikujemy grafiki promujące poszczególne warsztaty, które kierujemy do najliczniej uczęszczającej na zajęcia grupy.
Zachęcamy do skorzystania z zaproponowanych form warsztatowych i zajęć ruchowych, podkreślamy jednocześnie, że wszystkie propozycją za bezpłatne, warunkiem uczestnictwa są jednak wcześniejsze zapisy!

TRWA NABÓR DO SEKCJI CTiK

Dział: To już było Napisane przez
Kochane dzieciaki, drodzy rodzice wakacje przeminęły w mgnieniu oka, czas na powrót dzieci do szkół zwiastuje również nowy sezon zajęć pozalekcyjnych w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie.
Zanim opublikujemy harmonogram zajęć odbywających się w naszym ośrodku ogłaszamy nabór na zajęcia, które po raz pierwszy odbywać się będą w naszym mieście, ale również nabór do sekcji, które reaktywujemy i tych, bez których nie wyobrażamy sobie naszej ramówki.
Wśród nowych propozycji, pojawiają się warsztaty Breakdance, które kierujemy do dzieci i młodzieży lubiącej nowoczesne formy tańca. Sprawdzone w okresie wakacji energiczne zajęcia prowadzone przez Damiana Klukę rekomendujemy i gwarantujemy satysfakcję uczestników.
Ponownie do naszej rozpiski wraca również szkółka szachowa "Szachuś" - nowa energia i doświadczony instruktor Józef Bałdyga to gwarancja postępów w nauce królewskiej gry.
Nabór ogłaszamy również do sekcji instrumentalnej Tomasza Zielonki. Nauka gry na gitarze i instrumentach klawiszowych to potrzeba, którą niezmiennie dostrzegamy wśród mieszkańców naszej gminy, rokrocznie poszukujących instruktorów.
Dodatkowo do działającej od wielu lat sekcji teatralnej "Zaczarowana Kurtyna" poszukujemy kolejnego pokolenia młodych aktorów, którzy zasilą mocny skład grupy prowadzonej przez panią Teresę Kogut.
Wszelkich informacji dotyczących naszych propozycji udzielimy telefonicznie pod numerem (76) 845 79 17 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej via Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TURNIEJ TYSIĄCA [WYNIKI]

Dział: To już było Napisane przez
W  sobotę 11 września, w budynku Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie ponownie spotkali się sympatycy gier karcianych.
Do turnieju gry w tysiąca przystąpiło 12 osób, co pozwoliło na rozgrywki towarzyskie przy trzech stolikach. Zwycięzcą został Leszek Szewczyk, gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłych rozgrywkach.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE W SOBOTY

Dział: To już było Napisane przez
Do harmonogramu zajęć wracają Warsztaty Artystyczne, które odbywać się będą w soboty w godzinach 12:00 - 14:00.
Pierwsze zajęcia już w najbliższą sobotę 18. września, a od października w każdą sobotę. Zajęcia odbywać się będą w sali artystycznej, obok biblioteki (wejście od strony biblioteki).
Zajęcia zróżnicowane będą tematycznie, każdorazowo z motywem przewodnim. Instruktorem zajęć jest pani Joanna Studzińska.
Zajęcia mają charakter bezpłatny jednak do udziału w zajęciach obowiązują zapisy.

TOWARZYSKI TURNIEJ TYSIĄCA

Dział: To już było Napisane przez

 

REGULAMIN

Towarzyskiego Turnieju Gry w Tysiąca

 

1. Cel Turnieju:

·                popularyzacja gry w Tysiąca,

·                możliwość spotkań towarzyskich i spędzania wolnego czasu.

 

2. Organizator:

·                Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie.

 

3. Termin i miejsce:

·                11 września 2021r.

·                godz. 14:00

·                Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, ul. Kościuszki 1,

 

4.           Uczestnicy:

·                młodzież i dorośli - kobiety i mężczyźni.

 

5.         System rozgrywek

·                zgodnie z zasadami gry w Tysiąca,

·                systemem pucharowym,

·                po czterech lub trzech zawodników przy stoliku,
(w zależności od ilości zgłoszonych zawodników)

·                zwycięzcy przy stoliku przechodzą do dalszych rozgrywek

 

6.     Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

 

KABARET CZESUAF

Dział: To już było Napisane przez
BILETY NA WYDARZENIE DOSTĘPNE STACJONARNIE W SEKRETARIACIE CENTRUM TURYSTYKI I KULTURY W ŚCINAWIE ORAZ ON-LINE https://biletyna.pl/event/view/id/187810
Informacje o występie oraz zakup biletów grupowych: 608 785 994
KABARET CZESUAF - PRZYJĘCIE
Kabaret Czesuaf wraca z nowym, przebojowym programem! „Przyjęcie” to dwie godziny skeczów i piosenek, przy których nikt nie będzie się nudził. Są przyjęcia rodzinne, są przyjęcia państwowe, przyjęcia bardziej lub mniej oficjalne, ale „Przyjęcie” kabaretu Czesuaf, to jedyne, na którym goście będą płakać ze śmiechu. Można przyjść z osobą towarzyszącą, można przyjść solo, można przyjść w większej grupie. Na naszym „Przyjęciu” goście spotkają prawie prawdziwego króla, prawdziwego hrabiego, jego nie do końca rezolutnego służącego oraz pannę hrabiankę Wątrobiankę. Będzie kolega z liceum, który ze swoim szwagrem robił takie rzeczy, o jakich nam się nawet nie śniło. Wpadną również Jadwiga, Seba i pan profesor z poprzednich programów. Podobno mogą się pojawić nawet osoby znane z pierwszych stron gazet. Menu na „Przyjęciu” jest bardzo obszerne, każdy wybierze kilka smacznych skeczów i przebojowych piosenek na deser. A to wszystko w wykonaniu Olgi, Tomka, Wojtka i Maćka.
Dlatego już dziś wszyscy czujcie się zaproszeni na „Przyjęcie” u Czesuafa!

NARODOWE CZYTANIE 2021

Dział: To już było Napisane przez
Narodowe Czytanie ponownie wraca do Ścinawy, tym razem z dziełem Gabrieli Zapolskiej - "Moralność pani Dulskiej".
Moralność pani Dulskiej to dramat Gabrieli Zapolskiej, którego prapremiera odbyła się w 1906 r. w Krakowie, a wydany został w Warszawie w 1907 r. Jedno z najważniejszych dzieł autorki. Pierwsza część cyklu „Moralność pani Dulskiej”, z kontynuacjami Pani Dulska przed sądem i Śmierć Felicjana Dulskiego.
W roku 2021 dramat wybrany został na motyw przewodni akcji Narodowe Czytanie. Wydarzenie odbędzie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

PLAN WAKACYJNY 16-31 sierpnia

Dział: To już było Napisane przez

Drodzy rodzice, do końca wakacji pozostały dwa tygodnie, a my postaramy się zapełnić je dla waszych pociech najlepiej jak potrafimy.

Zajęcia będą odbywać się według poniższego harmonogramu, spotykamy się codziennie o godzinie 10:00.

W środę 18.08 odbędzie się ostatni seans filmowy z cyklu spotkań „Mini Kino”.

Jak co czwartek ramach „Wakacji z Plecakiem” odwiedzimy ciekawe miejsca, jakimi są:

  • Park Trampolin Jump Heaven Legnica(brak miejsc).

  • Wioska Bociana w Niedźwiedzicach gdzie przejdziemy trasę edukacyjną pośród bocianich gniazd i zjemy kiełbaskę z ogniska.

ZAKOŃCZENIE WAKACJI

Dział: To już było Napisane przez
Do zakończenia wakacji jeszcze ponad dwa tygodnie jednak już teraz warto zarezerwować sobie wtorkowe popołudnie - 31 sierpnia na przybycie do Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Na terenach zielonych zlokalizowanych wokół naszego budynku spotkamy się by pożegnać kończące się wakacje. Na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. darmowe dmuchańce, gry, zabawy i animacje. Atrakcją główną tego dnia będzie odbywający się w sali widowiskowej KONCERT Stwora Głodomora. Koncert skierowany jest głównie do dzieci jednak już teraz wiemy, że podobał się będzie również dorosłym dlatego zachęcamy do przybycia ze swoimi pociechami. Rodzicom przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach Wstęp na wszystkie atrakcje tego dnia jest bezpłatny.