CTiK

Switch to desktop Register Login

Sekcje (10)

ZUMBA

Dział: Sekcje Napisane przez

Zumba – taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku.

Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego(squat, lunge) oraz treningu cardio. Zajęcia Fitnessu dla dorosłych w elementami Zumby prowadzone są przez instruktorów Studia Balans z Wołowa i odbywać się będą cyklicznie w środy o godzinie 19:00.

ZUMBA

Dział: Sekcje Napisane przez

Zumba – taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku.

Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego(squat, lunge) oraz treningu cardio. Prowadzenie treningów Zumby nie wymaga opłat licencyjnych od siłowni lub klubów fitness – licencję muszą uzyskać indywidualni instruktorzy. Instruktorzy mogą zdobyć kilka stopni tzn. Zumba Basic, Toning, Aqua, Gold, Kids, Zumbatomic, In the circuit.

Sekcja baletowa dla dzieci

Dział: Sekcje Napisane przez

Sekcji baletowa dla dzieci przedszkolnych i uczniów nauczania początkowego to propozycja dopisana do planu zajęć pozalekcyjnych popołudniowych w roku kulturalno-oświatowym.

Ćwiczenia baletowe przede wszystkim pomagają wyrobić prawidłową postawę ciała – dzieci nabierają nawyku chodzenia wyprostowanym, dzięki czemu nie mają problemu z garbieniem się, a wady postawy są korygowane. Zajęcia baletowe uczą także jak prawidłowo się poruszać – z gibkością, lekkością, ale także i pewnością, jednocześnie kształtując i wzmacniając stopy dziecka (m.in. ćwiczenia wspomagają leczenie płaskostopia podłużnego). Dodatkowo poprzez wykonywane układy dzieci zyskują podczas treningów dobrą koordynację ruchową, nabierając przy tym umiejętności koncentracji i skupienia. Regularne ćwiczenia fizyczne sprawią, że córka nie będzie miała problemów z nadwagą, która jest coraz większym problemem wśród polskich przedszkolaków i uczniów.   
Oprócz wpływu na fizyczność, balet ma również bardzo dobry wpływ na psychikę dziecka. Przede wszystkim dziewczynka nabiera pewności siebie i poprzez taniec łatwiej jest pokonać jej własną nieśmiałość. Ponadto ćwiczenia wspomagają samodyscyplinę, która z tańca przenosi się także na inne dziedziny życia. Dziewczynka zaczyna stawiać sobie cele i dąży do ich zrealizowania. Balet, nazywany tańcem klasycznym wyrabia także w dziecku wrażliwość na piękno i sztukę, zapoznając z perłami muzyki klasycznej, przy której wykonywane są układy taneczne. Często dzieci same zaczynają interesować się taką muzyką, rozszerzając swoje horyzonty.

Zapisy do sekcji trwają, a dodatkowe informacje uzyskacie w sekretariacie Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz pod numerem tel. (76)845-79-17.

Sekcja taneczna Studia Balans

Dział: Sekcje Napisane przez

Zajęcia taneczne dla dzieci – taniec współczesny, jazz, hip-hop i elementy crump – to propozycja która w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie gości na stałe w planie zajęć od września 2012r. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów Studia Balans z Wołowa. Taniec to niebywała dawka energii i wigoru, tak niezbędna najmłodszym, którym przedszkole i szkoła oferuje zaledwie minimum zajęć ruchowych i to często w formie, którą trudno nazwać nauką tańca. Regularne zajęcia taneczne uczą również poczucia obowiązku i dyscypliny. Dziecko, które ma wiele zajęć i znajduje w nich zamiłowanie i pasję jest bardziej zorganizowane i ma lepsze efekty w nauce, rozwija się jego pamięć ćwiczona na zapamiętywaniu układów tanecznych. Istotnym aspektem przygody z tańcem jest także radość, jaką przynosi udany pokaz. Satysfakcja z występów to duża nagroda i marzenie wielu małych mistrzów. A dla jego rodziców i dziadków wydarzenie pełne niezastąpionych, długo później wspominanych emocji. Na zajęcia uczęszcza liczna grupa dzieci podziałem na grupy wiekowe, których poziom zaawansowania jest każdorazowo dostosowywany do uczestników. Zajęcia taneczne odbywają się wg harmonogramu zamieszczonego poniżej.

 

PASSION FITNESS

Dział: Sekcje Napisane przez

Sekcja Plastyczna dla dzieci

Dział: Sekcje Napisane przez

Zajęcia plastyczne dla dzieci. Instruktorzy: Pani Wiera Palica oraz Urszula Sieńska.Program Koła Plastycznego został stworzony w celu rozbudzenia zainteresowań i zdolności plastycznych u dzieci. Celem sekcji plastycznej jest rozwijanie twórczej wyobraźni i wrażliwości estetycznej, konstruktywne spędzanie wolnego czasu, wyrabianie umiejętności obserwacji i zauważania piękna otaczającego nas świata. Na zajęcia uczęszcza do 20 osób, spędzając czas w miłej i twórczej atmosferze. Dzieci wykonują prace plastyczne, jak również dekoracje do niektórych imprez organizowanych przez CTiK. Uczestnicy koła poznają różne techniki plastyczne: collage, wycinanka, wydzieranka, malowanie kredkami, czy też malowanie farbami na papierze i szkle. Zajęcia plastyczne odbywają się we wtorki i czwartki godz. 16:00 oraz w soboty godz. 11:00

Teatr Integracyjny Stowarzyszenia Równe Szanse

Dział: Sekcje Napisane przez

Teatr Integracyjny Stowarzyszenia „Równe Szanse” założony został w 2009r. Instruktorem teatru jest Pani Teresa Kogut. Na zajęcia uczęszcza 18 osób. Terapia poprzez teatr integracyjny otwiera drogę do wyrażania nieuświadomionych i tłumionych uczuć, sprzyja harmonijnemu rozwojowi osobowości, wyzwala spontaniczne reakcje emocjonalne. Działania teatru integracyjnego przełamują stereotypy niepełnosprawności jako stanu społecznej bierności i bezradności, powodują otwarcie się osób sprawnych i niepełnosprawnych na siebie i świat. Teatr integracyjny zaprasza w każdy poniedziałek o godzinie 17:00

Zaczarowana Kurtyna

Dział: Sekcje Napisane przez

Dziecięca grupa teatralna „Zaczarowana Kurtyna” istnieje od maja 2010r. Instruktorem grupy jest Pani Teresa Kogut. Zajęcia w grupach teatralnych dają sięgające w głąb człowieka efekty wychowawcze, edukacyjne i artystyczne. Systematyczność pracy pozwala wypracować etos grupy teatralnej która, staje się nośnikiem i krzewicielem kulturowych wartości, daje szansę uprawiania twórczości artystycznej i jest ośrodkiem wyłaniania i kreowania wszechstronnych, mądrych i wrażliwych ludzi. Na zajęcia uczęszcza 16 osób. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki godz. 16:00

ZESPÓŁ WOKALNY

Dział: Sekcje Napisane przez

Zespół wokalny - powstał przy CTiK we wrześniu 2018r. Opiekunem zespołu jest pani Dorota Krężel. Do zespołu zapisały się dzieci i młodzież z zapałem i dużą dozą pozytywnej energii. Sekcja przygotowywać będzie wokalne występy zarówno solistów jak i całej grupy podczas odbywających się w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie wydarzeń kulturalnych takich jak Dożynki Gminne i Gminno-Powiatowe, Koncertach Patriotycznych, Koncertach Kolęd, Flis Odrzański, Dni Ścinawy oraz innych. Zespól wokalny spotyka się w każdy czwartek godz. 16.00 w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie

Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej

Dział: Sekcje Napisane przez

Od wielu lat zauważamy jak ważne jest podtrzymywanie tradycji, która łączy w sobie wiele kultur. Muzyka ludowa łączy pokolenia, a jej melodyjność i prostota przekazu służy zarówno podtrzymywaniu tradycji jak i szerzeniu patriotyzmu. Warto przybliżyć tu Dumę ścinawskiego Centrum Turystyki i Kultury a jest nią Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej pod kierownictwem Pani Marii Francuz.  Zespół istnieje od 1984 roku, a w 2014 roku zespół obchodził 30-lecie działalności artystycznej, a już w przyszłym roku obchodził będzie 35 lecie działalności. Zespół posiada w swoim repertuarze pieśni ludowe, folklorystyczne, obrzędowe, patriotyczne i religijne, które wykonuje przy akompaniamencie akordeonu. Szczególnie dobrze zespół odnajduje się w repertuarze pieśni lwowskich. Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej jest niezastąpionym elementem kulturalnego krajobrazu gminy, który swoim pięknym i radosnym śpiewem uświetnia wszelkie lokalne uroczystości i święta. W 2018 roku w wyniku konkursu przeprowadzonego przez lokalną grupę działania Kraina Łęgów Odrzańskich otrzymał grant finansowy w kwocie 19000 zł na zadanie pn. Folklorystyczne kolory krainy łęgów Odrzańskich.